Napsali o nás: S muzikály ve Strunkovicích nad Blanicí

Sobotní podvečer (18.1.2020) patřil dětem. Do kina ve Strunkovicích nad Blanicí zavítali zpěváci, hudebníci a další doprovodný personál z Hudební školy Vojtěch a Základní umělecké školy Vojtěch z Českých Budějovic, aby se zde představili s trojicí dětských muzikálů.
V šest hodin večer byl sál nacpaný téměř k prasknutí. Dorazili místní děti a rodiče, ale i velké množství přespolních.
Úvodní slovo tohoto kulturního projektu obstarala Silvie Žatecká Vojíková. Ta také vyplnila přestávky určené pro přestavbu kulis zpovídáním malých herců či některých autorů muzikálů.

Jako první mohli návštěvníci zhlédnout vystoupení muzikálu Červená Karkulka z pera známé autorské dvojice Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák.

Následovala Perníková chaloupka, kde složil hudbu Michal Bosák a libreto Jiří Řehounek.

Na závěr se mladí umělci předvedli s pohádkou Sůl nad zlato. Hudba a libreto na motivy pohádky Boženy Němcové jsou z pera Františka Pittnera.

Vystoupení bylo ukončeno „děkovačkou“ a zpěvem všech účinkujících, po kterém následoval dlouhý a zasloužený aplaus publika. Poděkování patří nejen hercům a zpěvákům, ale i hudebníkům, panu dirigentovi Zdenku Zavičákovi, zvukařům, osvětlovačům, kulisákům a rodičům zajišťujícím dopravu a catering. Tak ještě jednou díky.

Text a foto: Karel Matějka (převzato z webu městyse Strunkovice nad Blanicí)